„Wycieczka do Muzeum Pracowni Literackiej w Puszczykowie”

W dniu 30.09.2021r. odbyła się wycieczka klas 1c, 2a, 2b oraz 2c do Muzeum- Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze światem wybitnego pisarza i podróżnika. W Pracowni Literackiej dzieci podziwiały cudowne okazy motyli, pająków, skorpionów, które były pamiątkami z wypraw Arkadego Fiedlera. W Ogrodzie Tolerancji uczniowie podziwiali posągi przywodzące na myśl odległe kultury.

Wystawa „Dywizjon 303” wzbudziła wśród dzieci ogromne emocje, gdyż upamiętniała ona waleczną walkę polskich pilotów podczas Bitwy o Anglię. Jednak największymi atrakcjami wycieczki okazały się replika żaglowca Krzysztofa Kolumba oraz podziemny grobowiec władcy Azteków.

Taka wycieczka na pewno na długo zapadnie w pamięć, być może zainspiruje ona dzieci do własnych podróży i odkryć.

GALERIA

Aleksandra Grzelczyk

Skip to content