Wycieczka do Aquanetu

Czy można pić wodę z kranu? Na czym polega proces jej uzdatniania? Jakie zwierzęta znajdują się na terenie zakładu? Na te pytania uczniowie z naszej szkoły poznali odpowiedź podczas drzwi otwartych w Mosińskiej Stacji Uzdatniania Wody. W październiku odbyła się wizyta w Aquanecie uczniów z klasy II c i III a pod opieką nauczycieli pań Anny Polskiej oraz Doroty Gołąb, a w listopadzie uczniów z klasy II a i II b pod opieką nauczycieli pań Renaty Nurkowskiej i Estery Lipiak. Podczas wycieczki dzieci podzielono na dwie grupy. Każda z grup została oprowadzana po zakładzie i poznała zawiłości uzdatniania wody. Dzieci co jakiś czas powtarzały kolejne procesy i w ten sposób bardzo wiele zapamiętały. Uczniowie zostali również zapoznani z procesem filtracji. W tym celu każde dziecko miało okazję wykonać ciekawe doświadczenie przepuszczając brudną wodę przez filtr, by zobaczyć jak się ją oczyszcza. Oczywiście wszyscy chcieli się dowiedzieć i poznać „tajemnicze zwierzęta”, które pilnują czystości wody. Okazały się nimi małże, a dzieci z napięciem obserwowały je która i jak bardzo jest otwarta, a która zamknięta. Na koniec zostały przeprowadzone ciekawe doświadczenia, a uczniowie z wielkim przejęciem bacznie je obserwowali. Dzieci obejrzały również makietę Stacji Uzdatniania Wody i zostały obdarowane pamiątkowymi gadżetami. Po tej ciekawej przygodzie w Aquanecie, bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia wróciliśmy do szkoły.

FOTORELACJA

                                                                                                                                                                                                             wychowawca klasy III a                                                                                                                                                                                                       Dorota Gołąb

 

Skip to content