Wszystkich fanów i czytelników literatury fantasy zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2018

Uwaga!

Zgłoszenia – do środy 7 marca godz. 14.00 w bibliotece szkolnej!

 

Nagrody główne: dwanaście dwunastodniowych pobytów w jednym z polskich zamków (Gniew, Czocha, Moszna, Kliczków, Krasiczyn, Giżycko, Baranów Sandomierski, Golub)!

 

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych i rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych, do których przyporządkowano zakresy tematyczne do wyboru:

1) I kategoria: uczniowie szkół podstawowych oraz klasy II gimnazjum:

  • literatura autorstwa J. K. Rowling – seria książek o przygodach Harry’ego Pottera (Harry Porter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i Więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci).
  • literatura autorstwa J. Flanagana – seria Zwiadowcy (Ruiny Gorlanu, Płonący most, Ziemia skuta lodem, Bitwa o Skandię, Czarnoksiężnik z Północy, Oblężenie Macindaw, Okup za Eraka, Królowie Clonmelu, Halt w niebezpieczeństwie, Cesarz Nihon-Ja, Zaginione historie, Królewski zwiadowca, Turniej w Gorlanie, Bitwa na wrzosowiskach).
  • literatura autorstwa C. S. Lewisa – seria Opowieści z Narnii (Lew, czarownica i stara szafa, Książę Kaspian, Podróż „Wędrowca do Świtu”, Srebrne krzesło, Koń i jego chłopiec, Siostrzeniec czarodzieja, Ostatnia bitwa).

2) II kategoria: uczniowie klas III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych:

  • literatura autorstwa J. R. R. Tolkiena (Powrót Cienia, Drużyna Pierścienia, Zdrada Isengardu, Podróż do Mordoru, Wojna o Pierścień, Powrót Króla, Hobbit, czyli tam i z powrotem).

 

Więcej informacji : www.zrodlamarzen.pl

Regulamin konkursu : zrodlamarzen.pl/wp-content/uploads/2017/11/Regulamin-IV-OKLF-w.pdf

 

15, 16 marca 2018 r. – przeprowadzenie I etapu konkursu.
Czas na rozwiązane testu to 60 minut (zadania zamknięte oraz jedno zadanie otwarte – dot. znajomości treści publikacji zawartych w zakresie przedmiotowym konkursu).

Uwaga!

Zgłoszenia – do środy 7 marca w bibliotece szkolnej!

Skip to content