Wizyta we Frankfurcie

W dniach 23-24 lutego Dyrektor Zespołu Szkół w Mosinie Alicja Trybus i pani Kinga Wośkowiak, nauczyciel języka niemieckiego w Gimnazjum Nr 2, razem z Wicekuratorem Oświaty w Poznaniu Panem Krzysztofem Błaszczykiem wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Oświaty, Młodzieży i Sportu w Brandenburgii (Ministerium für Bildung, Jugend und Sport). Pani Dyrektor Alicja Trybus otrzymała zaproszenie do udziału w wyjeździe od Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty i zaproponowała również udział pani Kingi Wośkowiak, która udzieliła wsparcia językowego uczestnikom polskiej delegacji.

            Wielkopolska i Brandenburgia od wielu lat współpracują ze sobą na płaszczyźnie oświaty. Wizyta we Frankfurcie była bardzo owocna, uczestnikom przedstawiono wiele ciekawych projektów, realizowanych zarówno w szkołach, jak i poza nimi, między innymi projekt teatralny, w ramach którego uczniowie mają zajęcia z pacjentami kliniki psychiatrycznej czy projekt w muzeum literackim Kleista, gdzie uczniowie poznają świat literatury od zupełnie innej strony. W czasie dwudniowego spotkania omówiono również podobieństwa i różnice między systemami szkolnictwa oraz założenia reformy w polskiej szkole.

            Czas spędzony we Frankfurcie był krótki, ale bardzo intensywny. Nasza szkoła otrzymała propozycje udziału w kilku projektach, jesteśmy pewni, że uda się je zrealizować.

            Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj:

http://ko.poznan.pl/?page=1904 (fotorelacja)

http://ko.poznan.pl/?page=wydarzenia_edukacyjne

http://www.mbjs.brandenburg.de/sixcms/detail.php/bb1.c.490557.de

 

Kinga Wośkowiak

Skip to content