Wizyta delegacji z Seelze

W dniach 30.09. – 02.10.2016. w Mosinie gościła oficjalna sześcioosobowa delegacja z partnerskiej gminy Seelze.  Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy, głównymi goścmi byli burmistrzowie obu gmin – pan Detlef Schallhorn oraz pan Jerzy Ryś, wzięły w nim udział również pani dyrektor Alicja Trybus jako przedstawiciel szkoły, która od 10 lat nieprzerwanie kontynuuje tradycję wymiany szkolnej oraz pani Kinga Wośkowiak, koordynator wymiany, która pełniła również rolę tłumacza.

W sobotę odbyło się spotkanie w MOKu, w czasie którego zaprezentowana została gmina Mosina i struktura oraz zadania rady miejskiej, a potem nastąpiły rozmowy w zespołach na tematy interesujące poszczególne osoby. Była to znakomita okazja, żeby omówić plany związane z przyszłą współpracą w zakresie oświaty, zwłaszcza, że jednym z gości był pan Kay-Uwe Kiene, dyrektor wydziału edukacji, sportu i kultury w ratuszu w Seelze. Podsumowano dotychczasowe działania, planujemy również nawiązać współpracę ze szkołą muzyczną i zorganizować koncert lub warsztaty jej uczniów w naszej szkole. W czerwcu na emeryturę odszedł bardzo zasłużony dla współpracy miast na poziomie szkolnictwa i harcerstwa pan Lothar Wolff, pani Alicja Trybus i pan Kay-Uwe Kiene podkreślali, że mimo to współpraca między szkołami układa się bardzo dobrze, a wspólną pracę kontynuują pani Annika Hümme i pani Kinga Wośkowiak.

Znajomości nawiązane przy okazji takiej współpracy trwają nieraz długie lata, młodzież wzajemnie poznaje swoją kulturę i język, a także przełamuje uprzedzenia czy stereotypy, dlatego z niecierpliwością oczekujemy majowej wizyty uczniów i nauczycieli ze szkoły w Seelze.

Więcej o wizycie można przeczytać:

http://mosina.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=291&artykul=8839&akcja=artykul

http://czasmosiny2.pl/?p=3837

Skip to content