Wiesława Szubarga o św. Janie Pawle II

16 października 1978 r. polski kardynał Karol Wojtyła został papieżem. W tym roku obchodziliśmy 40 rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji została wydana książka “Pasterz niosący nadzieję” . Jest to antologia literacka tekstów napisanych przez różnych autorów zarówno prozą jak i wierszem, zawierających wspomnienia oraz refleksje związane ze św. Janem Pawłem II. Autorką pięciu rozdziałów tej książki jest pani Wiesława Szubarga, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, a także pisarka. Są to eseje nawiązujące do ważnych momentów z życia św. Jana Pawła II: rozpoczęcia pontyfikatu, wizyt w rodzinnym kraju, czasu choroby i śmierci, a także do momentu wyniesienia go na ołtarze. Jeden z nich ukazuje sylwetkę papieża poprzez pryzmat filmu “Jan Paweł II” oraz wrażenia odtwórcy głównej roli Johna Voighta. Lektura tekstów pani Wiesławy Szubargi, a także innych rozdziałów książki przypomina czasy, kiedy św. Jan Paweł II żył i odwiedzał Polskę oraz skłania do refleksji nad jego wpływem na nasze życie. Egzemplarz książki “Pasterz niosący nadzieję” w darze od autorki otrzymała biblioteka szkolna, zachęcamy do jej wypożyczenia.

Barbara Siwczak

Skip to content