Wiersze uczniów klasy IIc SP

Zapraszam Was do lektury dwóch wierszy naszych poetów z klasy IIc SP (wychowawca Pani Iwona Hertig). Wiersz Marysi Wieczorek jest jak najbardziej aktualny, gdyż dotyczy wiosny, która długo oczekiwana przez wszystkich, wreszcie nadeszła. Czekamy jeszcze tylko z niecierpliwością na zapowiadane przez Marysię słońce.

Z kolei wiersz Mai Kwiryng w zwięzłej, pozbawionej opisów, formie (podobnie jak w epigramatycznej bajce), przedstawia refleksję o świecie, w którym siła fizyczna, brutalność, przebojowość wygrywa z delikatnością i wrażliwością.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do nadsyłanie wierszy, także gimnazjalistów, na adres redakcji GG: glos.gimnazjalisty@wp.pl

„Wiosna”

Wiosna to pora roku radosna.

Wiosną kwitną kwiatki:

fiołki, stokrotki, bzy i bławatki

można zrywać kwiatki i pleść z nich wianki.

Wiosną budzą się ptaszki

i zaczynają swoje igraszki.

Słońce świeci, a na ogródkach

wesoło bawią się dzieci.

Marysia Wieczorek

Mały królik szedł przez las

nie był to na niego czas

tam po drodze spotkał wilka

to była bardzo krótka chwilka

Maja Kwiryng

Skip to content