Wielki sukces Darii Czerwińskiej

Dnia 14 czerwca 2016r. w Gimnazjum nr 1 w Luboniu odbył się „Mały Festiwal Piosenki Luboń 2016”, opatrzony tytułem: Piosenką pomaluj mój świat. Zasięg powiatowego konkursu MFP obejmował szkoły powiatu poznańskiego oraz poznańskiego grodzkiego. Skierowany był do uczniów gimnazjum. Organizatorami tego muzycznego wydarzenia były: Miasto Luboń, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu. Konkurs przebiegał w formie koncertu z udziałem publiczności.Szkołę mogło reprezentować trzech uczestników. Naszą szkołę w tym piosenkarskim zmaganiu reprezentowały podczas festiwalu: Daria Czerwińska, Weronika Szóstak i Zuzanna Pelińska (z oddziału Ib) . Każdy z uczestników aby wziąć udział musiał przygotować piosenkę polską lub obcojęzyczną. Spośród 39 – wykonanych utworów podczas Koncertu Jury przyznało III miejsce Darii Czerwińskiej, za zaśpiewanie piosenki „Mięta”. Radość nas uczestniczących w tym wydarzeniu była ogromna, gdy Jury podało oficjalny werdykt i dokonało wręczenia nagród. Każdy z wykonawców pozostawił po sobie wiele wrażeń z wykonania utworu. W ocenie Jury i publiczności Daria zasłużyła na zajecie wysokiego III miejsca, ponieważ potrafiła połączyć profesjonalne wykonanie piosenki (od strony muzycznej) z doskonałą interpretacją wykonania. Darii gratulujemy, życząc dalszych sukcesów, zaś Weronice i Zuzannie, które prezentowały naszą szkołę, życzymy sukcesów za rok. Na koniec warto nadmienić, że to właśnie Daria powieliła sukces Aleksandry Dakowskiej, absolwentki naszej szkoły w Małym Festiwalu Piosenki w 2009 roku, w którym zdobyła I miejsce.

Paweł Szukalski

Skip to content