Wernisaż wystawy II wojna światowa

Dnia 20 kwietnia w Izbie Muzealnej miał miejsce wernisaż rozpoczynający wystawę historyczną II wojna światowa w Mosinie. Wystawę przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Mosinie oraz Zespołu Szkół w Rogalinku. Pomysłodawcą i koordynatorem wystawy jest Beata Buchwald. Uczniowie zaprezentowali efekty pracy dwóch projektów badawczych: Jasnowłosa prowincja. Upamiętnienie deportacji obywateli polskich ziem wcielonych do III Rzeszy-zadania projektowe realizowali uczniowie gimnazjum. Natomiast uczniowie klasy VIc Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawili efekty projektu realizowanego we współpracy z Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie Moja rodzina w czasie II wojny światowej. Wystawa została przygotowana we współpracy z Mosińskim Ośrodkiem Kultury oraz z Izbą Muzealną. Dziękujemy Dyrektorowi oraz Pracownikom MOK-u, a także Pani Józefie Roszak- Rosic za współpracę przy organizacji wystawy. Podziękowania kierujemy także do Pani Agnieszki Berety za dokumentowanie wystawy. Szczególne podziękowania kieruję do Świadków wydarzeń, którzy poświęcili nam swój czas i podzielili się z nami swoją trudną, wojenną historią. Obszerna fotorelację z wernisażu na stronie:
ZDJĘCIA

Beata Buchwald

Skip to content