Warto szukać dobrych książek

Zachęcamy uczniów oraz rodziców do zapoznania się z listą książek polecanych przez  Polską Sekcję IBBY. Na stronie internetowej szkoły w zakładce biblioteka zostało umieszczone dodatkowe hasło POLSKA SEKCJA IBBY – poleca książki. Warto tam zaglądaćZostały tam przybliżone treści książek uznanych przez IBBY za najbardziej wartościowe. Można tam znaleźć informację czy dana książka zdobyła nagrodę, czy uzyskała nominację literacką, na jaki wiek jest polecana.

Stowarzyszenie organizuje od roku 2012 konkurs literacki „Książka roku”. Celem tego konkursu, zgodnie ze statutem międzynarodowego stowarzyszenia IBBY, jest promocja wartościowej literacko i artystycznie książki dla dzieci. Nagradzani są współcześnie żyjący rodzimi twórcy oraz książki wydane w Polsce.

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych.  IBBY (International Board on Books for Young People) – jest międzynarodową organizacją non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. Polska sekcja istnieje od 1973 roku.

Magdalena Solecka

Skip to content