WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE

Tradycyjnie już w październiku, uczniowie klas II SP uczestniczyli warsztatach detektywistycznych prowadzonych w naszej szkole przez wydawnictwo ZAKAMARKI. Zajęcia dotyczyły bardzo popularnej serii książkowej szwedzkiego autora Martina Widmarka “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzieci śledziły przygody głównych bohaterów w książce pt. „Tajemnica diamentów”, poznały tajniki pracy detektywa oraz dowiedziały się na czym polegają poszczególne etapy związane z pisaniem i wydaniem książki. Mogły też kupić książki z omawianej serii, w tym najnowszą część pt. “Tajemnica zamku”. Drugoklasistów nie trzeba zachęcać do czytania książek o przygodach Lassego i Mai. Wielu z nich zaraz po zakończeniu zajęć przyszło je wypożyczyć. Biblioteka szkolna posiada wszystkie części tej serii, a także inne książki Martina Widmarka.

FOTORELACJA

Barbara Siwczak

Skip to content