VIII przegląd kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych obcojęzycznych

Dnia 04.12.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Przeglądzie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych obcojęzycznych organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie. Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży chęci rozwijania umiejętności językowych i muzycznych, poznanie najładniejszych utworów bożonarodzeniowych oraz integrację młodzieży. W ciągu czterech godzin konkursu zaprezentowało się 30 uczestników.

Uczestnicy konkursu mieli możliwość zaprezentować umiejętności wokalne w dwóch kategoriach: solista i zespół muzyczny, śpiewając a capella bądź używając profesjonalnego podkładu czy też grając samodzielnie na instrumentach muzycznych.

Nasza szkoła reprezentowana była przez jedną solistkę – Zofię Pohl z klasy 7b oraz jeden zespół muzyczny w składzie– Ewa Bech, Zuzanna Gutsche oraz Agata Kilian z klasy 6b.

Zofia Pohl zdobyła wyróżnienie w kategorii solista śpiewając ,,Adeste Fideles’’ w języku włoskim.

Uczennice klasy 6b zaśpiewały piosenkę świąteczną w języku angielskim pt. ,,Last Christmas’’ .

Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wykonywanych utworów oraz z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w kolejnej edycji Przeglądu kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych obcojęzycznych.

Natalia Stachowiak

Skip to content