VIII Gminny Mistrz Tabliczki Mnożenia

Dnia 11.01.2022r w naszej szkole  odbył się finał VIII Gminnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych  ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”.  Organizatorkami  konkursu były panie Joanna Konara i  Katarzyna Żmuda. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z trzech szkół podstawowych naszej gminy.  Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Na konkursie spotkali się reprezentanci  następujących szkół:  SP 1 w Mosinie, SP 2 w Mosinie, SP w  Krosinku.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała  Pani Alicja Trybus Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 życząc wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników ,zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Podczas  konkursu  dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do konkursu.  O wyrównanym poziomie świadczyły dogrywki na dwóch  poziomach edukacyjnych w piątych i ósmych klasach. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom  umiejętności matematycznych. Najlepsi okazali się przedstawiciele SP w Krosinku – GRATULUJEMY.

Konkurs został przeprowadzany na bezpłatnym programie hexelon.

W przerwach pomiędzy etapami  zmagań z tabliczką mnożenia odbyły się  rozgrywki drużynowe. W tej edycji Panie organizatorki zaplanowały rebusy,  krzyżówki matematyczne, odkodowywanie alfabetu Braille’a, Sudoku i zadania z zegarem. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą i wyrównanym poziomem. Również na tym etapie nie obyło się bez dogrywki. Najlepsza okazała się reprezentacja SP nr 2 w Mosinie – GRATULUJEMY.

Eliminacje, które odbyły się w szkołach były  okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowej wśród wszystkich uczniów. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej.

Konkurs zakończyła Pani Dyrektor  Alicja  Trybus rozdaniem dyplomów i nagród.

Dziękujemy Kuratorium Oświaty z Poznania, Radzie Rodziców przy naszej szkole, Szkole Języków Obcych InterSpeak, Radzie Osiedla Nr 3, firmie Exactus  którzy docenili nasz konkurs i sponsorowali nagrody. W tym roku zostały zakupione gry edukacyjne. Każdy uczestnik otrzymał w tym roku nagrodę, a zwycięskie szkoły wyjechały z grami młodzieżowymi, które zasilą ich szkolne świetlice.

exactus    os nr 3 interspeak

Oto lista zwycięzców

 

I miejsce Szkoła Podstawowa w Krosinku

II miejsce Szkołą Podstawowa Nr 2

III miejsce Szkoła Podstawowa Nr1

Na każdym etapie został wyłoniony wśród zawodników indywidualny Mistrz Tabliczki Mnożenia

klasy czwarte

Jakub Głowicki   uczeń Szkoły Podstawowej w Krosinku

klasy piąte

Anastazja Młynarska    uczennica  Szkoły Podstawowej w Krosinku

klasy szóste

Antonina Nadolna uczennica Szkoły Podstawowej w Krosinku

klasy siódme   

Alan Wechta  uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2

klasy ósme

Oliwia Czeszyńska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2

GALERIA

dyplom

 

Skip to content