VII Gminny Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Dnia 28.02.2020r w naszej szkole odbył się finał VII Gminnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Organizatorkami konkursu były panie Joanna Konara i  Katarzyna Żmuda. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z dziewięciu szkół podstawowych naszej gminy. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. W piątek na konkursie spotkali się reprezentanci wszystkich szkół gminy Mosina. W konkursie wzięły udział reprezentacje następujących szkół: SP w Czapurach,SP w Daszewicach, SP w Krośnie, SP 1 w Mosinie, SP 2 w Mosinie, SP w Pecnej, SP w Rogalinie, SP w Rogalinku i SP w Daszewicach.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała Pani Alicja Trybus Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 życząc wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników ,zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Podczas konkursu dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do konkursu. O wyrównanym poziomie świadczyły dogrywki na trzech poziomach edukacyjnych w celu wyłonienia najlepszego ucznia. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności matematycznych. Najlepsi okazali się przedstawiciele SP w Rogalinku – GRATULUJEMY.

Konkurs został przeprowadzany na bezpłatnym programie hexelon. Reprezentacje poszczególnych szkół oprócz zmagań z tabliczką mnożenia rywalizowały między sobą w teście matematycznym z wykorzystaniem programu Kahoot przygotowanym przez panią Joannę Konarę. W teście matematycznym uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą i rywlizowali ze sobą do ostatniego pytania. Najlepsza okazała się reprezentacja SP nr 2 w Mosinie – GRATULUJEMY. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznych wypieków, które zostały przygotowane przez uczniów i rodziców klasy VIb naszej szkoły i pomocy Rady Rodziców w sfinansowaniu poczęstunku.

Eliminacje, które odbyły się w szkołach były okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowej wśród wszystkich uczniów. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej.

Konkurs zakończyła Pani Dyrektor Alicja Trybus rozdaniem dyplomów i nagród.

Dziękujemy Kuratorium Oświaty z Poznania, które doceniło nasz konkurs i uzyskaliśmy dofinansowanie do nagród, zwycięskie szkoły wyjechały z książkami młodzieżowymi, które zasilą ich szkolne biblioteki.

Oto lista zwycięzców

I miejsce Szkoła Podstawowa w Rogalinku

II miejsce Szkołą Podstawowa nr 1 w Mosinie

III miejsce Szkoła Podstawowa Krośnie

Na każdym etapie został wyłoniony wśród zawodników indywidualny Mistrz Tabliczki Mnożenia

klasy czwarte

– Mateusz Nowak uczeń Szkoły Podstawowej w Rogalinku

klasy piąte

– Michalina Dudek uczennica Szkoły Podstawowej w Rogalinku

klasy szóste

– Iga Szulc uczennica Szkoły Podstawowej w Rogalinku

klasy siódme

– Martyna Mańka uczennica Szkoły Podstawowej w Rogalinku

klasy ósme

– Antoni Nieckarz uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie

Gratulacje dla wszystkich uczestników VII edycji konkursu i do zobaczenia za rok.

 

Katarzyna Żmuda

Joanna Konara

Skip to content