V gminny Mistrz Tabliczki Mnożenia – wyniki konkursu drużynowego

Dnia 11.05.2018  w naszej szkole  odbył się finał V Gminnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych  ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”.  Organizatorkami  konkursu były panie Joanna Konara i  Katarzyna Żmuda. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z pięciu szkół podstawowych naszej gminy  Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.

            Konkurs oficjalnie otworzyła Pani Alicja Trybus Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 życząc uczestnikom jak najlepszych wyników ,zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

            Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Podczas  konkursu  dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się konkursu.  O wyrównanym poziomie świadczyły dogrywki na wielu poziomach w celu wyłonienia najlepszego ucznia. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom  umiejętności matematycznych.

 Konkurs został przeprowadzany na bezpłatnym programie hexelon.  Reprezentacje poszczególnych szkół oprócz zmagań z tabliczką mnożenia rywalizowały między sobą w konkursie Kalambury przygotowanym przez gimnazjalistów z klasy II C . Uczniowie klasy  II C   przygotowali  wiele atrakcji umilających czas pomiędzy każdym z  etapów zmagań z tabliczką mnożenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznych wypieków, które zostały przygotowane przez klasę II C.

 Eliminacje, które odbyły się w szkołach były  okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowej wśród wszystkich uczniów. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej.

            Konkurs zakończyła pani dyrektor  Alicja  Witucka – Piskorska rozdaniem dyplomów i nagród. Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2  w Mosinie i Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród.

Oto lista zwycięzców

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie

II miejsce Szkołą Podstawowa w Daszewicach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Rogalinie

Na każdym etapie został wyłoniony wśród zawodników indywidualny Mistrz Tabliczki Mnożenia

 

klasy czwarte

  • Roman Szaroleta  uczeń Szkoły Podstawowej w Daszewicach

klasy piąte

  • Jakub Leśniowski   uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie

klasy szóste

  •  Maja Szulc uczennica Szkoły Podstawowej w Rogalinku

klasy siódme

  • Antoni Nieckarz uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie

Gratulacje  dla wszystkich uczestników V edycji konkursu i do zobaczenia za rok.

 

                                                                                               Katarzyna Żmuda

Skip to content