Udział szkoły w akcji MEiN „Razem na Święta”

„Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, która zachęca uczniów do niesienia pomocy innym, a także do budowania wspólnoty i więzi międzyludzkich.

W okresie przedświątecznym wspólnie ze środowiskiem lokalnym przygotowaliśmy wiele ciekawych inicjatyw dla uczniów i ich rodzin.

W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, akcji świetlicy szkolnej, akcji Caritas, współpracy z Gminnym Centrum Wolontariatu w Mosinie podjęliśmy następujące działania:

* AKCJA PIERNIKI: dołączyliśmy do akcji Pro Publico „Piernik dla bezdomnego”- uczniowie samodzielnie lub wraz ze swoimi rodzinami przygotowali pięknie ozdobione słodkie upominki( pierniczki), którymi obdarowaliśmy „Caritas” w Mosinie oraz osoby przebywające w Domu Opieki „Świerkowy Zakątek” w Mosinie. Podczas zajęć Szkolnego Koła Wolontariatu chętni uczniowie ozdabiali swoje pierniczki, które również przekazaliśmy do wspomnianych miejsc;

* AKCJA „SKARPET PARA DOBRO WYZWALA”: Szkolne Koło Wolontariatu wsparło ogólnopolską akcję zbierania skarpet dla osób potrzebujących. Zebraliśmy dwa ogromne worki nowej odzieży ( m.in. skarpetki, czapki, rękawiczki), które przekazaliśmy dla osób potrzebujących w naszym środowisku lokalnym i nie tylko;

* AKCJA „…SŁODYCZE UMILAJĄ ŻYCIE”: wspólnie z nauczycielami świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy zbiórkę darów. Chętni uczniowie mogli przynieść do szkoły słodycze, którymi potem obdarowaliśmy osoby potrzebujące;

* AKCJA „ STROIKI ŚWIĄTECZNE”: w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowaliśmy podczas wspólnych, radosnych zajęć ozdoby świąteczne- bożonarodzeniowe stroiki. Chcieliśmy obdarować nimi podopiecznych Domu Opieki „Świerkowy Zakątek” w Mosinie, aby umilić Im czas oczekiwania na Święta.

Oprócz wymienionych powyżej działań uczniowie wykonali kartki z życzeniami na święta Bożego Narodzenia. W imieniu całej społeczności szkolnej zostały one wręczone mieszkańcom Mosiny- świadkom wydarzeń II wojny światowej, którzy złożyli swoje relacje i dzięki nim mogliśmy poznać historię naszej społeczności lokalnej.

Anna Arlt-Stelmachowska

Dyplom

Skip to content