Uczniowie dzięki questowi poznają XIX-wieczną Mosinę

8 maja to zarówno Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej, jak i jedna z dat podawanych jako zakończenie kilkudniowego bytu Rzeczypospolitej Mosińskiej. Dla uczniów sześciu szkół gminy Mosina (z Czapur, Krosinka, Krosna, Rogalina, Rogalinka, SP nr 2 w Mosinie) i towarzyszących im nauczycieli był to także dzień poznawania historii Mosiny w XIX wieku.

Uczestnicy questu przemierzali miasto od Placu 20 Października do Szkoły Podstawowej nr 2, w której czekał na nich Jakub Krauthofer – Krotowski (w tę rolę świetnie wcielił się Hubert Kubiak). Twórca Rzeczypospolitej krótko opowiedział o sobie i okolicznościach proklamowania państwa polskiego w Mosinie, a pani Beata Buchwald przybliżyła historię naszego miasta. Pamiątkowe pieczątki na ulotce questu, upominki ze skrzyni skarbu i poczęstunek zakończyły wędrówkę szlakiem XIX-wiecznej Mosiny.

Ta przygoda nie byłaby możliwa bez pomysłu pań: Beaty Buchwald i Anny Ciesielskiej oraz bez uczniów: Huberta Kubiaka, Karoliny Pachury, Zuzanny Płazińskiej, Julii Dmowskiej, Zofii Maćkowiak, Wiktorii Wechty, Dominiki Frąckowiak, Julii Szulc, Julii Młodziejewskiej, Zuzanny Musielak, Amelii Szulc, Roksany Przynogi, Marty Przezak, Weroniki Rossy, Zuzanny Kaźmierczak, Anny Kokocińskiej, Martyny Lum i Zofii Wieczorek, którzy tworzyli odcinki questu, łączone później i dopracowywane przez panią Ciesielską. Nad organizacją spotkania kończącego quest  w naszej szkole czuwała pani Beata Buchwald z nieocenioną pomocą nauczycieli świetlicy.

Wielkie podziękowanie kierujemy w tym miejscu do pani Magdaleny Madej, która poświęciła czas na profesjonalne graficzne opracowanie ulotki questu.

Na Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej zostanie opracowana wersja questu ogólnodostępna dla mieszkańców Mosiny i turystów. Mam nadzieję, że pozytywne opinie pierwszych questowiczów zachęcą do skorzystania z tej propozycji poznania Mosiny.

FOTORELACJA

Anna Ciesielska

Skip to content