Turniej szachowy w naszej szkole

W dniu 30 października 2017 r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Gminy Mosina w Drużynowych Szachach i Indywidualnych Warcabach dla uczniów szkół podstawowych. Do rozgrywek drużynowych w szachy zgłosiło się 6 szkół podstawowych. Po 5 rundach partii drużynowych na podium znalazły się:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Daszewicach
II miejsce – Szkoła Podstawowa z Czapurach
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mosinie.
Awans do etapu powiatowego gwarantowało zajęcie I lub II miejsca.
Do rozgrywek indywidualnych w warcaby ostatecznie przystąpiło 8 zawodników. Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym, a klasyfikację końcową podzielono na dwie kategorie: dziewcząt i chłopców.
W kategorii dziewcząt na podium stanęły odpowiednio:
I miejsce – KAROLINA BALCEREK-KAŁEK /Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie/
II miejsce – ZOFIA GÓRKOWSKA /Szkoła Podstawowa w Pecnej/
III miejsce – MARTYNA MAŃKA /Szkoła Podstawowa w Rogalinku/
W kategorii chłopców podium zajęli:
I miejsce – FRANCISZEK MUMOT /Szkoła Podstawowa w Pecnej/
II miejsce – TOMASZ MIELOCH /Szkoła Podstawowa nr 2/
III miejsce – EMIL SZUFRANOWSKI /Szkoła Podstawowa w Rogalinku/
Wszyscy w/w zawodnicy będą reprezentowali szkoły w etapie powiatowym. Dodatkowo z IV miejsca w kategorii chłopców awans wywalczył Tomasz Aniołkowski ze Szkoły Podstawowej w Rogalinku.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok przy szachownicach!

SP2 & OSiR