To już historia – X rajd rowerowy „Rowerem po Gminie Mosina”.

Niedzielny poranek 22 kwietnia 2018 r. Słoneczna, bezwietrzna aura, nic tylko wsiadać na rower i ruszać w trasę. Po rejestracji uczestników, 125 rowerzystów ruszyło na kolejną wędrówkę, po urokliwej naszej Gminie. Wśród tej licznej grupy byli również uczniowie ze Szkolnego Koła Rowerowego. Trasa prowadzi lasami, najpierw dojeżdżamy do Sowinek, skręcamy na czerwony szlak, który prowadzi do Miejsca Pamięci Narodowej. Krótki postój na zapoznanie się z historią tego miejsca i drobną przekąskę. Ruszamy dalej. Ubitym traktem dojeżdżamy do Nowinek. Za Nowinkami w prawo przez las do drugiego Miejsca Pamięci Narodowej. Za moment mijamy leśniczówkę w Bogulinie i po chwili brniemy w znanym nam,  już piachu. Niejeden rowerzysta marzy o asfalcie, ale większość nie narzeka, bo lubi bezpośredni kontakt z przyrodą.  Ok. 12.30 meldujemy się na mecie usytuowanej na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie. Spożywamy pyszną grochówkę na świeżym powietrzu „Pod chmurką”. Nadchodzi moment , na który czekają zwłaszcza najmłodsi – rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu związanego z 170. Rocznicą Rzeczypospolitej Mosińskiej. A nagród było dużo, gdyż  rajd otrzymał gadżety i wsparcie finansowe od Gminy Mosina.

FOTORELACJA

                                           Opiekun rowerzystów – Danuta Białas

 

Skip to content