Targi Samodzielności z wakacjami w tle

Dnia 15.06.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie odbyły się Targi Samodzielności z wakacjami w tle. Uroczyście otworzyła je Pani Dyrektor Alicja Trybus.
Głównym celem dwugodzinnej imprezy była zabawa i przygotowanie uczniów do zbliżających się wakacji oraz przećwiczenie przydatnych w tym czasie umiejętności. Każda klasa miała możliwość nauczenia innych uczniów wybranych przez siebie czynności. Wśród nich znalazło się m.in. pakowanie walizki, składnie t-shirtów, rozkładanie namiotu, planowanie całodziennego menu za określoną kwotę, segregowanie śmieci, zasady savoir-vivru, skompletowanie niezbędnika turysty, wiązanie sznurówek, wiązanie węzłów, zwijanie śpiworów oraz znajomość i promowanie zasad bezpiecznego wypoczynku. 

Wydarzenie zostało przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób. Uczniowie przygotowali samodzielnie stacje. Nadzorowali także prawidłowe wykonywanie zadań przez przybywających do sal kolegów i koleżanki, którzy pracując w grupach, zdobywali punkty dla swojej klasy. Każdy uczestnik otrzymał na koniec certyfikat. Dzięki temu mógł po powrocie do domu pochwalić się, że jest wakacyjnym Mistrzem Samodzielności! ? 

Konkurencje, które przygotowaliśmy, na pierwszy rzut oka wydawały się bardzo proste. Jednak nie wszystkie takie były! Nawet (z pozoru proste) zwykłe składanie koszulek czy pakowanie walizki zgodnie z zasadami, często sprawiało nam problem. Nie zawsze wiedzieliśmy, jak się elegancko zachować, musieliśmy przypomnieć sobie ważne numery alarmowe, pogłówkować, jak zrobić za niewygórowaną sumę pieniędzy zakupy, by brzuszek na wakacjach był pełen. Na szczęście okazało się, że wspólne szukanie rozwiązań, doprowadziło nas do sukcesu! Śpiewająco zdaliśmy test samodzielności. Nie tylko ci, którzy rywalizowali w konkurencjach, ale także ci, którzy stali przy stanowiskach. Jesteśmy gotowi do wakacji! 

Targom Samodzielności z wakacjami w tle towarzyszyła dużo radości, bardzo pozytywna atmosfera i dreszczyk rywalizacji międzyklasowej. Na podium stanęły klasy:7a – pierwsze miejsce, 7c – drugie miejsce, 7e – trzecie miejsce, które z rąk pani dyrektor Trybus odebrały woreczki ze słodkościami. Wygranymi jesteśmy wszyscy – umiemy przygotować świetną imprezę, bawić się i przećwiczyliśmy wakacyjne umiejętności. 

Formuła Targów Samodzielności została wypracowana kilka lat temu przez zespół nauczycieli, którzy razem z uczniami brali udział w ogólnopolskim programie “Szkoła z klasą”. Z radością ją wykorzystujemy i udoskonalamy. Za tegoroczną zabawą kryje się pomysł i organizacja
p. Anny Chilczuk – Bech oraz p. Marzeny Kasprzak. Dziękujemy!!! I liczymy na kolejną wspaniałą zabawę za rok?. 

Zapraszamy do galerii – zdjęcia powiedzą więcej niż słowa? GALERIA

Maja Grupińska 

Aleksandra Głowińska 

Klasa 7e 

 

Skip to content