Targi Samodzielności z Michaliną i Anią.

Gotowanie na ekranie !

W dniu 10.06.2020 razem z moją koleżanką Anią Węclewską brałyśmy udział w Targach Samodzielności zorganizowanych w naszej szkole tym razem on-line. Przedstawiałyśmy naszym młodszym koleżankom i kolegom oraz paniom nauczycielkom nasze nowe hobby, które urodziło się w nas podczas siedzenia w domu. Pieczenie i gotowanie to fajna, kreatywna zabawa. Wyszukiwanie ciekawych przepisów lub tworzenie czegoś swojego jest super pomysłem na nudę. To nie musi być skomplikowane. Z kilku składników można przyrządzić coś smacznego, słodkiego i zdrowego. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy innych do tej czarodziejskiej przygody. Będąc w kuchni możemy się poczuć jak czarodzieje, którzy tworzą coś nowego z niczego. Na spotkaniu zaproponowałyśmy dwa szybkie w tworzeniu przysmaki. Poniżej zamieściłyśmy propozycje, które w błyskawiczny sposób można przygotować dla całej rodziny. To zdrowy deserek i ciasteczka z masłem orzechowym. Pozdrawiamy życząc super wakacji.

 

ZDROWY DESEREK

2 banany

1 łyżka kakao ciemnego( lub według uznania może być więcej)

Jogurt naturalny-duży(najlepiej typu greckiego)

0,5 kg Truskawek

Banany miksujemy razem z kakao odkładamy na bok, następnie jogurt przekładamy do miseczki i dobrze mieszamy, na koniec miksujemy same truskawki. Bierzemy szklane naczynie np. wysoką szerszą szklankę             i układamy na przemiennie masę czekoladowo-bananową, jogurt               i truskawki. Z tej porcji powinny wyjść 3-4 takie desery. Uzależnione jest to od wielkości naczyń. Na koniec umieszczamy w lodówce na około 30 min do momentu schłodzenia.

 

CIASTECZKA Z MASŁEM ORZECHOWYM

250 g masła orzechowego

70 g cukru pudru

1 jajko

Wszystkie te składniki mieszamy ze sobą, formujemy kulki, a następnie zgniatamy, aby powstały płaskie kółeczka. Można rozwałkować i wyciąć inne kształty ciasteczek. Na przygotowaną blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia wykładamy ciastka. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni na około 5 min. Muszą się delikatnie zrumienić.

SMACZNEGO 🙂

 

 Michalina Lange kl. V c

Skip to content