#SzkołaPamięta. Stroiki świąteczne

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykonywali stroiki świąteczne, które dostarczyliśmy dla osób przebywających w Domu Opieki „Świerkowy Zakątek” w Mosinie.
W bieżącym roku szkolnym, 14 grudnia 2023r., nasi wolontariusze zebrali się, aby wspólnie wykonać piękne stroiki. W miłej, radosnej atmosferze wśród gałązek świerku, bombek i wstążeczek powstało kilkanaście świątecznych ozdób. Kilka dni później wspólnie z grupą wolontariuszek zaniosłyśmy nasze stroiki na mosiński cmentarz. Odwiedziliśmy lokalne miejsce pamięci i przypomniałyśmy związaną z nimi historię- mogiła zbiorowa rozstrzelanych mieszkańców Mosiny w dniu 20. X. 1939r. Celem naszego przedsięwzięcia było również ozdobienie grobów starych, opuszczonych, trochę zapomnianych.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Anna Arlt-Stelmachowska
Wiesława Szubarga

Skip to content