Święto czytania i pomagania

Na początku stycznia zorganizowaliśmy zbiórkę książek na szkolny kiermasz, z którego dochód chcieliśmy przeznaczyć na cele charytatywne. W dniach 16-17 stycznia na przerwach od rana do 12.50 odbywała się sprzedaż utworów, których – dzięki hojności uczniów (i zapewne rodziców) – udało się zgromadzić pokaźną liczbę. Wiele ciekawych książek w dobrym stanie poszukiwało nowych właścicieli! To była też dobra okazja, by uczniowie znaleźli coś dla siebie przed czwartkowym dniem czytania książek. Udało nam się sprzedać wiele utworów, dzięki czemu zebraliśmy 710 zł. Pieniądze zostały wpłacone na eSkarbonkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – możemy to jeszcze zobaczyć, klikając na eSkarbonkę WOŚP na stronie naszej szkoły.

Pozostało nam jeszcze wiele książek, które czekają na nowych właścicieli, dlatego w dniu zebrań z rodzicami, 6 lutego, będzie działało stoisko z utworami, które można będzie nabyć w korzystnych cenach – kolejny cel charytatywny znajdziemy bez problemu.

W czwartek 18 stycznia mieliśmy szkolne święto czytania. Każda klasa na jednej godzinie lekcyjnej czytała przyniesione przez siebie książki. Niektórzy nawet usłyszeli ciszę, gdy uczniów pochłonęła lektura J, ale byli i tacy, którzy chichotali podczas czytania! Kolejny dzień czytania mamy zaplanowany na kwiecień.

Zapraszamy do galerii na Fb. – GALERIA

W imieniu Samorządu Uczniowskiego

Anna Ciesielska

Skip to content