Świetlica zaprasza – Lubimy miło spędzać czas!

Kochani! W kolejnym tygodniu zapraszam Was do przejrzenia moich propozycji dla Was.

Są tu różnorodne zajęcia , zabawy i gry, które możecie wykorzystać w wolnym czasie.

Zaproście do nich rodziców, rodzeństwo, bo w grupie raźniej i weselej, można się pośmiać!

zadanie 1

składanka origami:

Jak zrobić piekło-niebo?

Jak zrobić misia z piekło-niebo?

zadanie 2

wesołe ćwiczenia ruchowe:

WF w domu cz. X. Zabawy z naśladowaniem na siedząco

WF w domu cz. VI. Ćwiczenia z papierem toaletowym

zadanie 3

A teraz trochę prehistorii:

Epoka lodowcowa w Polsce

O słoniu, który żył (nie tylko) w Polsce. Słoń leśny

zadanie 4

Wiem, że bardzo lubicie lepić z różnych mas. Wypróbujcie te przepisy na ciastolinę:

Jak zrobić CIASTOLINĘ

Jak zrobić w domu ciastolinę

Ucieszymy się ze zdjęć Waszych ciastolinowych prac !

zadanie 5

Teraz kolejna porcja ruchu:

Zumba – Taniec małpek

zadanie 6

Kolorowy ludek – gra z kostką i kredkami

Jest wiele ciekawych gier planszowych, które dostarczają świetnej rozrywki. Są gry dla dzieci, gdzie nie ma pięknych, kolorowych plansz, są za to proste reguły, które dostarczają dużo emocji. Taką grą jest kolorowy ludek. Aby w nią zagrać, wystarczy wydrukować szablon. Będziemy jeszcze potrzebować jednej kostki do gry i tylu kredek, ilu będzie graczy.

Grę w kolorowego ludka zaczyna najmłodszy gracz od rzutu kostką. Maluje to pole, które wskaże kostka. Następnie rzuca kolejny gracz i on także koloruje odpowiednie pole. Ludek podzielony jest na 18 pól: każda z cyfr występuje 3 razy. Kiedy gracz będzie miał pokolorowane już wszystkie pola jednego rodzaju, np „jedynki” i znów wyrzuci „jedynkę”, wtedy pauzuje jedną kolejkę i rzuca kolejny gracz. Wygrywa ta osoba, która pierwsza pokoloruje całego ludka.

zadanie 7

Czas na relaks:

Joga dla dzieci – Relaksacja „Chmurki”

Życzę miłej zabawy! Pozdrawiam Was serdecznie!

pani Jola

Skip to content