Sukces naszych gimnazjalistów

„Deutsch ist easy” to powiatowy konkurs organizowany od pięciu lat przez Liceum im. Oskara Kolberga w Kościanie. Celem konkursu jest propagowanie praktycznej znajomości języka niemieckiego, zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego, doskonalenie umiejętności pracy z projektem i wykorzystanie różnorodnych źródeł informacji oraz wykazanie się kreatywnością i twórczym podejściem do tematu. Podczas etapu szkolnego uczniowie rozwiązują test gramatyczno – leksykalny, którego wynik decyduje o kwalifikacji do drugiej tury.

Troje uczniów naszego gimnazjum – Amira Tim, Marika Kaźmierczak i Nikodem Demuth 17 kwietnia 2018 roku zaprezentowało swoje umiejętności językowe w finale konkursu. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić Austrię jako kraj atrakcyjny turystycznie. Podczas krótkiego wystąpienia uczniowie musieli przekonać komisję, że warto pojechać do Austrii, a plakat, czy wykonana przez nich prezentacja multimedialna zasługuje na uznanie jury. Uczniowie odpowiadali także na wylosowane pytanie dotyczące zagadnień z życia codziennego.

Wśród dziesięciorga gimnazjalistów z powiatu poznańskiego doceniono szczególnie wystąpienie Amiry Tim, która zajęła 2 miejsce. Nikodem Demuth i Marika Kaźmierczak otrzymali wyróżnienie .

Konkurs ten był dla uczniów wielkim wyzwaniem, a uzyskane wyróżnienia utwierdziły ich w przekonaniu, że niemiecki to język, który warto znać, a Austria to kraj, który warto zobaczyć.

FOTORELACJA

Arleta Dąbrowska – Tatarynowicz

Skip to content