Spotkanie z pisarzem Panią Dorotą Schrammek

25 października bieżącego roku uczniowie klasy IIIe brali udział w spotkaniu autorskim z Dorotą Schrammek, autorką powieści dla dzieci i młodzieży. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali bajki autorstwa gościa, a także informacji na temat tego skąd biorą się pomysły na utwory dla dzieci. Jednak najważniejszym punktem spotkania były warsztaty twórcze kiedy to uczniowie mogli poczuć się niczym pisarze i tworzyli własną postać bajkową. Dzieci popuściły wodzę fantazji i stworzyły galerię niepowtarzalnych postaci, które w późniejszym czasie zostały osadzone w licznych opowiadaniach. Kto wie, być może wśród naszych uczniów dorasta wybitny pisarz albo pisarka? Dzięki spotkaniu dzieci mogły poznać tajniki pracy pisarza, a także uświadomić sobie, że każdy z nich może ostać autorem fascynującej opowieści. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Miejska w Mosinie. Udział uczniów był możliwy dzięki współpracy z Biblioteką Szkolną.

Marta Walenciak

Skip to content