Sprawozdanie z X rajdu rowerowego dnia 3 czerwca 2017 roku.

Na wędrówkę rowerową wstawia się 8 rowerzystów;

          Sandra Słowik                  Martyna Kostecka

          Hubert Owsianny                Zosia Krakowska

          Weronika Rossa                 Kinga Gierszewska               

          Antek Wojciechowski           Mateusz Grzonkowski     

 Ruszamy na trasę, która prowadzi przez Rogalinek do Daszewic. Po drodze obowiązkowe postoje; trzeba coś przekąsić, założyć łańcuch rowerowy, lub opatrzyć drobną ranę Weroniki. Antek nie zachował ostrożności i zajechał koleżance drogę, co skończyło się upadkiem i otarciem łokcia i kolana. Droga prowadzi wśród rozległych pól, momentami bywa bardzo piaszczysta, co skutkuje prowadzeniem rowerów. W Daszewicach szukamy czerwonego szlaku turystycznego, którym kierujemy się w stronę Rogalina. Przed Rogalinem skręcamy i przez Rogalin Polesie dojeżdżamy do Rogalinka. Zatoczyliśmy koło. Z Rogalinka już prosta droga do Mosiny. W rolach opiekunów wystąpiły nowe osoby – druhny; hm Marianna Janik i hm Olga Jurgiewicz, które wraz z panią Danutą Białas, miały na celu wytyczenie trasy na przyszłoroczną edycję rajdu „Rowerem po Gminie Mosina”. Był, to już ostatni w tym roku szkolnym rajd, następna wędrówka we wrześniu 2017r. Trasa była długa, przejechaliśmy ok. 30 km, ale było ciepło i słonecznie, widoki ładne, więc wróciliśmy z wycieczki zadowoleni.

FOTORELACJA

                                        Do zobaczenia po wakacjach !

                                                      Danuta Białas

Skip to content