Sprawozdanie z V rajdu rowerowego dnia 22 października 2016 roku

Ranek był chłodny, pochmurny, nie zachęcający do jazdy na rowerze. Nieciekawa aura spowodowała, że na starcie stawiło się tylko czterech uczestników. Po chwili wahań jechać, czy nie jechać Weronika i Marlena zadecydowały – jedziemy. Wybór był trafny, bo po chwili pojawiło się słoneczko, które towarzyszyło nam podczas całej wędrówki. Można było podziwiać uroki jesiennych krajobrazów. W rajdzie wzięli udział: Marlena Dziasek, Filip Paczyński, Hania Nowicka,  Weronika Rossa.

Trasa rajdu prowadziła przez Krosno do Nowinek. Po przejechaniu kilkuset metrów drogą prowadzącą do Żabinka  wjechaliśmy na niebieski szlak turystyczny, który prowadził nas w stronę Nowego Krosna. Jazdę utrudniała błotnista droga z rozległymi kałużami, dość strome podjazdy oraz liczne gałęzie leżące na ścieżkach, którymi się poruszaliśmy. Podczas jazdy i krótkich przerw wyglądaliśmy brązowych kapeluszy, ale nie spotkaliśmy ani jednego grzybka. Po przejechaniu 15 kilometrów wróciliśmy do Mosiny zadowoleni, że nie zrezygnowaliśmy z wycieczki, jak to zrobili nasi koledzy.

Danuta Białas

Skip to content