Spotkanie z ratownikiem medycznym klasy 3c

11 października 2022 r. gościliśmy w klasie III c ratownika medycznego, Panią Annę Ziarnek – Kaczmarską, która pracuje na co dzień w szpitalu. Pani Ania wyjaśniła dzieciom na czym polega jej praca oraz zaprezentowała używane przez nią akcesoria. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się jak należy zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyły się jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz wzywać pomoc. Uświadomiła uczniom, iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie ważne telefony alarmowe. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad  dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem pani ratownik. Były to niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły naszych podopiecznych na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

GALERIA

                                                                                                  Dorota Gołąb

Skip to content