Spotkanie w Galerii

11 września do Galerii Historycznej, na lekcję o pierwszych miesiącach II wojny światowej, przyszła klasa IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 2 z wychowawczynią Iwoną Hertig. Zajęcia rozpoczęły się przeczytaniem przez dzieci czytanki o niedźwiedziu Wojtku, który razem z wojskiem polskim wędrował przez fronty II wojny światowej. Następnie został wyświetlony film wyprodukowany przez Instytut Pamięci Narodowej – „Niezwyciężeni”. Jest to animowany film, pokazujący walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej. Po filmie uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu o Kampanii Wrześniowej, a także o tym, co się działo w Mosinie w pierwszych miesiącach wojny. Na koniec, dla utrwalenia najważniejszych informacji, dzieci rozwiązały krótki test. Uczniowie byli bardzo ciekawi wszystkich wiadomości i zadawali liczne pytania. Zapraszamy inne klasy wraz z wychowawcami do wizyty i obejrzenia wystawy poświęconej wybuchowi II wojny światowej.

Iwona Hertig

Skip to content