Sonda uliczna na temat Piotra Mocka – Powstańca Wielkopolskiego

W ramach upamiętnienia 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczniowie klasy IB, w której realizowana jest innowacja Skąd jesteśmy, dokąd zmierzamy, przeprowadzili sondę uliczną na temat Piotra Mocka- powstańca z Mosiny. Uczniowie w ramach innowacji uczestniczą
w warsztatach medialnych dla młodzieży, które prowadzi Fundacja Filmowiec. W ramach zajęć, które prowadził dziennikarz Piotr Majdrowicz, uczniowie poznali początki kina oraz telewizyjne formy dziennikarskie. Z kolei ćwiczenia operatorskie i dziennikarskie oraz ustalenie pytań do wybranej formy dziennikarskiej przygotowały uczniów do przeprowadzenia i nagrania wywiadu oraz sondy ulicznej. Uczniowie wyposażeni w wiedzę, umiejętności posługiwania się kamerą, arsenał pytań dotyczących Piotra Mocka oraz profesjonalny sprzęt, który przywiózł pan Piotr Majdrowicz wyruszyli na rynek w Mosinie oraz ulicę Piotra Mocka. Okazało się, że przeprowadzanie sondy ulicznej nie jest łatwym zadaniem. Część przechodniów odmówiła nam rozmowy spiesząc się do codziennych zajęć. Budujący jest natomiast fakt, że większość naszych rozmówców potrafiła wskazać ulicę Piotra Mocka i miała wiedzę na temat powstańczej działalności naszego bohatera. Dnia 6 lutego ponownie gościliśmy w szkole pana Piotra Majdrowicza, z którym obejrzeliśmy efekty naszej pracy. Chociaż nasze nagrania nie są idealne, to jestem dumna z moich uczniów, którzy poradzili sobie z niełatwym dziennikarskim zadaniem. Materiały zgromadzone podczas sondy posłużą nam do przygotowania uroczystości z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Beata Buchwald

Skip to content