Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uczniów powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Pani Alicja Trybus. Życzyła ona uczniom  sukcesów w nowym roku szkolnym oraz zapału do pracy.

Pani Dyrektor przypomniała też o tragicznych wydarzeniach sprzed 80 lat, kiedy ze względu na wybuch II wojny światowej we wrześniu 1939 roku  polskie dzieci nie mogły pójść do szkoły. W kontekście wydarzeń z przeszłości Pani Dyrektor zwróciła uwagę na wysiłki polityków, zmierzające do tego, by bolesne wydarzenia z przeszłości nie powtórzyły się już nigdy.

Następnie głos zabrał zaproszony gość, Ksiądz Proboszcz Adam Prozorowski, który udzielił uczniom naszej szkoły błogosławieństwa, życząc im, by nie ustawali w pracy, której celem powinno być osiąganie jak najlepszych wyników w nauce.
Część artystyczną przygotowali nasi uczniowie pod kierunkiem Pań: Natalii Stachowiak i Joanny Konary. Młodzi artyści przywitali nas piosenką i wierszem, ale nie zapomnieli o tym, by przypomnieć zebranym o smutnej sytuacji dzieci, które ze względu na wojnę nie rozpoczęły 1 września 1939 roku nauki w szkole.
Rok szkolny 2019/2020 właśnie się rozpoczął. Zakończy się 26 czerwca 2020 roku.

Wiesława Szubarga

Skip to content