Relacja z VIII edycji rajdu rowerowego „Rowerem po Gminie Mosina”

Niedzielny poranek, 7 maja 2017 r. wszyscy rowerzyści spoglądają  z niepokojem w niebo, rozchmurzy się, będzie padać, czy nie ? Deszcz siąpi, momentami bardzo mocno, tylko najodważniejsi stawiają się na starcie rajdu, jest ich tylko  40 spośród 120 zgłoszonych. Wśród nich są członkowie Koła Rowerowego:

Marlena Dziasek, Julia Wierzbińska                                                                                                                                                                           Weronika Rossa                                                                                                                                                                              Zuzanna Borak                                                                                                                                                                              Marcin Mielcarek                                                                                                                                                                                             Hubert Owsianny

W progach Zespołu Szkół, przy Sowinieckiej, wita nas, pan Wiesiu Depowski, który udostępnia pomieszczenia, by schronić się przed mżawką. Po rejestracji uczestników, ruszamy na kolejna wędrówkę, po urokliwej naszej Gminie. Jedziemy wyznaczoną trasą, droga jest ciężka, jazdę utrudniają kałuże i błotniste podłoże, ale najważniejsze, że nie mokniemy. Hura – nie pada !!!. Trasa prowadzi do Rogalinka, następnie zielonym szlakiem wzdłuż Warty w stronę Wiórka. Przekraczamy szosę i zmierzamy przez Głuszynę, Kubalin do Rogalinka na metę usytuowaną w Zespole Szkół. Wita nas pani dyrektor Monika Szufranowska,  pani sołtys Dorota Domagała i Rada Rodziców, która przygotowała dla rowerzystów przepyszne ciasto, herbatę i kawę. Dziękujemy za gościnność i wspaniałą atmosferę !!! Na mecie zjedliśmy grochówkę z wkładką oraz otrzymaliśmy nagrody rzeczowe za udział w konkursie związanym tematycznie z historią Rogalinka. Następnie chętni zostali zaproszeni do uczestnictwa w projekcie „Jeden dzień w Sołectwie Rogalinek- przyroda, kultura, tradycja” i udali się do Pracowni Artystycznej Lucyny Smok oraz zwiedzili zabytkowy kościółek. Organizatorzy rajdu mają nadzieją, że w przyszłym roku pogoda nie wpłynie negatywnie na uczestnictwo w rajdzie i już dzisiaj zapraszają na 10- Jubileuszowy rajd „Rowerem po Gminie Mosina”.

FOTORELACJA

                                                                                                 W imieniu organizatorów- hm Danuta Białas

Skip to content