Recenzja książki „Fanfik” napisanej przez Natalię Osińską

„Fanfik” to książka napisana przez Natalię Osińską, która łamiąc wszelkie znane nam schematy porusza w przystępny sposób bardzo trudną, choć modną w tych czasach tematykę. Tosia, główna bohaterka, dość słodka i grzeczna nastolatka, która nałogowo bierze antydepresanty. Codziennie ma się źle, jej okropne samopoczucie widać i czuć z daleka, do pewnego czasu myśli, że tylko tabletki mogą zwalczyć jej ból. Przez przypadek jednak poznaje nową, nietypową możliwość odzyskania radości i chęci do życia, ale pojawiają się problemy, z którymi musi się uporać. Cała książka to opowieść o emocjach i uczuciach nastolatków, którzy odważają się wyjść przed szereg normalności i pragną być sobą. Mnóstwo kłopotów, miłość, wzloty i upadki, chwile wzruszenia, sytuacje nietypowe, kompromitujące i niebezpieczne, to wszystko może pojawić się w życiu każdego z nas i to wszystko pojawia się w życiu Tosi. Jak sobie z tym poradzi? Jakie będą jej dalsze losy? Wszystkiego dowiecie się z książki. Według mnie „Fanfik” powinien być dodany do listy lektur gimnazjalnych. Po przeczytaniu jej miałam ochotę wcisnąć egzemplarz każdej napotkanej przeze mnie osobie. Literacki  debiut pani Osińskiej uświadamia, jak ważna jest wierność sobie oraz uczy, że warto żyć pełnią życia i nie ukrywać się z problemam.Przecież boryka się z nimi każdy z nas. Książka bardzo przypadła mi do gustu, polecam ją każdemu
z Was.

                                                                                                          Zofia Zielińska 2b gim

Skip to content