Recenzja I części serii „Lux” – „Obsydian”

Książka „Obsydian”, autorstwa Jennifer L. Armentrout, nie jest zwyczajną książką o kosmitach. Jej główny wątek nie opiera się wyłącznie na zjawiskach związanych z UFO. Jest to po części książka fantastyczna, a po części porusza problematykę miłości w uniwersum jak z kosmosu, i to dosłownie. Cała historia jest niebanalna, świetnie opisana. Uczucia i przeżycia bohaterów są szczegółowo omówione, choć dialogi nie są zbyt rozbudowane, raczej są właśnie takie, które łatwo przyswoją sobie czytelnicy w wieku od 14 do 17 lat, czy nawet starsi. Historia nie jest jednowątkowa, prosta, jednakże nie ma w niej też nadmiaru wątków, dzięki czemu bardzo łatwo się ją czyta. Opowieść o Luksjanach, czyli inaczej mówiąc, kosmitach, przeplata się z wątkiem miłosnym Daemona – jednego z Luksjan – oraz Kate, zwykłej nastoletniej dziewczyny. Książka ta bardzo mi się spodobała, więc sądzę, że wielu moich rówieśników sięgnie, lub sięgnęło już po tę książkę. Warto też dodać, że nie jest to tylko jedna historia, lecz cała seria, więc spodoba się także tym, którzy preferują tak zwane „tasiemce”. Ja bardzo polecam całą serię.

Zuzanna Uniejewska, kl 3c gimnazjum

Skip to content