Projekt edukacyjny: Wszyscy czytamy!

Projekt ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, zainteresowanie książką, nabywanie nawyku dbania i szanowania jej, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem, dziadkami  a dzieckiem.

Dyrektor Zespołu Szkół – Alicja Trybus serdecznie zaprasza

 Szanownych Państwa: Rodziców, Babcie, Dziadków i starsze rodzeństwo  do zgłaszania się w świetlicy, aby głośno czytać dzieciom – uczniom naszej szkoły.

Szukamy sojuszników w propagowaniu czytelnictwa, fanów obcowania z literaturą. Właśnie najbliższe dzieciom osoby są w stanie wprowadzić je w fascynujący świat baśniowych postaci, pomogą stworzyć wspólną książkę, czy dopisać ciekawe dokończenie fabuły. Poprzez te działania możemy wyrabiać koncentrację, cierpliwość, wytrwałość, zadbać o wyciszenie uczniów.

Co tydzień w środę o godzinie 14:00 osoby, które dysponują czasem i chęcią włączenia się w działania szkoły proszone są o zaangażowanie się w nasz projekt. Zapisy na konkretne terminy w szkolnej świetlicy.

Skip to content