Poznajemy świat zawodów

Na czym polega praca energetyka i elektryka? Jak powstaje prąd i jak trafia do naszych domów? Jaka jest różnica między napięciem elektrycznym baterii i przewodu w domowym gniazdku oraz przewodzie doprowadzającym prąd z elektrowni do np. linii wysokich napięć? Jaka jest ścieżka kariery zawodowej i jakie predyspozycje są wskazane u osoby, która chciałaby pracować jako energetyk lub elektryk?

Dzięki uprzejmości Pana Przemysława Dulczyka uczniowie klasy 5 B mogli poznać odpowiedzi na te i inne pytania podczas zajęć poprowadzonych 7 marca przez Tatę Krzysztofa.  Oprócz opowieści wspartych filmami, zdjęciami i rekwizytami z codziennej pracy, Pan Przemysław przygotował dramę, dzięki której uczniowie wcielili się w role pracowników energetyki i przedstawili, jak wygląda proces naprawy sieci energetycznej.

Bardzo dziękujemy za te zajęcia!

Fotorelacja na stronie FB. 

 

Anna Ciesielska

Skip to content