Pomóżmy jeżom przetrwać zimę !

Na początek zagadka:

Idę sobie leśną drogą,
czasem gniewnie tupnę nogą.
Kolce mam i wzdłuż i wszerz!
Kto ja jestem? To ja … .

Wszyscy lubimy jeże, jest to bardzo pożyteczne małe zwierzątko, które radzi sobie wyśmienicie. Ale czasami potrzebuje naszej  pomocy. Nadchodzi zima. Dom jeży to m.in. kopce z liści, ale gdzie  ich ma szukać ?  W dzisiejszych czasach ludzie grabią w ogrodach wszystkie liście, żeby było ładnie, estetycznie.

Drodzy Uczniowie!

Zadbajcie o mieszkanie dla jeży na terenie waszych ogrodów. Poproście rodziców, by zostawili wśród krzaczków, drzew kopiec z liści, a na pewno wprowadzą się tam jeże i będą wam bardzo wdzięczne za wygodne mieszkanko. Jeż jest bardzo pożyteczny, z dużym apetytem pałaszuje szkodniki, takie jak ślimaki i owady, zwłaszcza chrząszcze wśród których dużo jest szkodników, nie powodując przy tym żadnych szkód w ogrodzie.

Jeż to ulubiony bohater prac plastyczno-technicznych wychowanków świetlicy, dlatego zwracamy się do Was Kochani Uczniowie. Liczymy, że nie zostawicie swoich przyjaciół. Jeże liczą na Was.

                                                       Wychowawcy świetlicy

Skip to content