Pomocnicy Świętego Mikołaja

Już ponad 10 lat w pierwsze grudniowe dni nasza szkoła od progu witała wszystkich zapachem domowych ciast i czerwienią mikołajkowych dekoracji. Akcja I Ty możesz zostać słodkim Mikołajem skupiała młodszych i starszych otwierając ich serca dla Mikołaja, a przez ostatnie lata także dla Maksa. Chłopcy z pomocą swoich najbliższych dzielnie borykają się z poważnymi chorobami. Życie i bez tych dolegliwości jest wystarczająco wymagające dla każdego z nas. Mimo to co roku szczodrość naszej wspólnej pomocy zaskakiwała ofiarodawców i obdarowanych.
Pandemia krzyżuje wszelkie plany i uniemożliwia wiele inicjatyw. Jest inaczej, ale czy to musi oznaczać, że jest gorzej? Są sprawy, na które nie mamy wpływu, choć bardzo byśmy tego chcieli. Potrzeby rodzin Maksa i Mikołaja nie zmniejszyły się. Choć każdemu dziś nie jest lekko, to czasem warto oderwać uwagę od własnych niewygód i ograniczeń, by dostrzec, że niektórzy mają w życiu bardziej niż my pod górkę. I się nie skarżą…I właśnie dlatego warto im pomagać. Swoim wsparciem wysyłamy wiadomość – Nie jesteście sami! Nie traćcie ducha! Pamiętamy! Chcemy w tym wyjątkowym roku zjednoczyć na nowo nasze działanie wokół hasła I Ty możesz zostać słodkim Mikołajem! i wesprzeć naszych chłopców. Każda złotówka jest ważna, bo nie daje mało ten, kto z serca daje. Zachęcamy!
Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy do składania datków w okienku bibliotecznym od 14.12.2020-18.12.2020 w godz od 9-15.

Dyrekcja ,nauczyciele ,rada rodziców ,społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie.

Skip to content