Podsumowanie projektu Historia powstania kolędy „Cicha noc”

Prezentacja efektów czteromiesięcznej pracy grupy projektowej odbyła się 11 stycznia 2017 r. Uczennice klasy 2a i 2b gimnazjum zaprosiły Dyrekcję Zespołu Szkół oraz uczniów szkoły podstawowej wraz z opiekunami na „Spotkanie z kolędą niemiecką i polską”.
W świątecznie udekorowanej sali gimnazjalistki przedstawiły zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w krajach niemieckojęzycznych oraz niemiecką i polską wersję historii powstania kolędy „Stille Nacht, heilige Nacht”. Następnie przy akompaniamencie gitar zaśpiewały niemiecką wersję kolędy. Wszyscy obecni na sali zaśpiewali także polskie kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Jest taki dzień”, Przybieżeli do Betlejem”, „A kto wie, czy za rogiem”. Uczennice przygotowały także wystawę wykonanych wcześniej albumów, w których dokumentowały przebieg prac projektowych. Impreza zakończyła się degustacją świątecznych wypieków przygotowanych przez uczennice.
Celem projektu było zarówno rozwijanie zainteresowania uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego jak i doskonalenie sprawności językowych takich jak mówienie, czytanie słuchanie i pisanie. Przełamywanie barier przed występem publicznym oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się technologią informacyjno – komunikacyjną to również założenia tego projektu edukacyjnego.
Uczennice pracowały z dużym zaangażowaniem i pozytywnie oceniły postawione zadania oraz prezentację efektów.

opiekun grupy projektowej
Arleta Dąbrowska – Tatarynowicz

projekt2

projekt3

projekt5

projekt6

projekt4

 

Skip to content