Plastyczny Konkurs Biblioteczny dla klas I “Przygoda Franklina”

Biblioteka szkolna posiada bogaty zbiór książek autorstwa Paulette Bougerois i Brendy Clark o przygodach żółwia Franklina. W sympatyczny i ciepły sposób przekazują one wiele treści wychowawczych, a jednocześnie są pięknie ilustrowane. Celem konkursu było zachęcenie uczniów klas I SP do odwiedzania wraz z rodzicami lub dziadkami biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.

Konkurs został ogłoszony 1.10.2018 r. i trwał przez cały październik jako jedna z akcji podjętych z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Aby wziąć w nim udział należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą jedną z przygód żółwia Franklina. Prace wykonane przez dzieci były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie w czytelni, a ich autorzy otrzymali nagrody książkowe.

Barbara Siwczak

Skip to content