Ostatni taki bal !

Uczniowie ostatniego rocznika gimnazjalistów, po trzech latach nauki, wzięli udział we  wspaniałej uroczystości, która odbyła się 12.06.2019 r. i symbolicznie  zakończyła naszą trzyletnią naukę w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie.

Na balu pojawiliśmy się w przepięknych, eleganckich kreacjach, które podkreślały uroczysty charakter wydarzenia, w którym uczestniczyliśmy.

Na początku uroczystości głos zabrała  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Pani Alicja Trybus oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Paulina Stróżyńska.

Następnie zatańczyliśmy poloneza. Pierwszą parę stanowili Pani Dyrektor Alicja Trybus i Pan  Jacek Kołtoniak.  Rodzice  nie ukrywali swoich emocji, byli bardzo dumni, patrząc z jakim wdziękiem i gracją tańczymy jeden z najważniejszych narodowych tańców.

Po pięknie odtańczonym polonezie, udaliśmy się do budynku restauracji Morena, w którym odbywała się dalsza część  uroczystości – nasz gimnazjalny bal. Jednym z ciekawszych i dość niecodziennych pomysłów było robienie sobie zdjęć podczas balu w budce fotograficznej, która znajdowała się na terenie restauracji. Każdy z nas miał szansę, by zyskać uroczą pamiątkę. Przebieraliśmy się w różne śmieszne stroje, zakładaliśmy peruki oraz kolorowe gadżety i wykonywaliśmy zdjęcia. Zabawy było co niemiara. Potem rozpoczęła się zabawa taneczna. Bawiliśmy się świetnie przy muzyce przygotowanej przez DJ-a. Kto był zmęczony, mógł odpocząć przy pięknie zastawionym stole, na którym królowało  pyszne jedzenie. Na początku był obiad, następnie deser, na koniec zaś przekąski.

Świadomość, że rok szkolny się kończy, a świadectwa, często z czerwonym paskiem, już  czekają, byśmy je odebrali, sprawił, że czas spędzaliśmy wesoło i beztrosko i nikt z nas nie myślał o powrocie do domu, wiedzieliśmy bowiem, że nie musimy się martwić, że następnego dnia czeka nas kartkówka lub sprawdzian.

Na balu bawiliśmy się nie tylko my. Swój bal w poniedziałek 10.06.2019 r. miały także nasze młodsze  Koleżanki i Koledzy, uczniowie klas ósmych, którzy także ukończyli edukację w szkole podstawowej. Życzymy Wam z całego serca, byście dostali się do wymarzonych szkół i  w wybranych szkołach odnosili sukcesy.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji balów – gimnazjalnego oraz uczniów klas ósmych. Pani Dyrektor, Alicji Trybus, Wicedyrektorom, Paniom Alicji Wituckiej oraz Beacie Buchwald   oraz Wychowawcom i  Nauczycielom dziękujemy, że zaszczycili nas swoją obecnością. Wszystkim życzymy udanych wakacji!
Julia Piątek z redakcji
„Głosu Gimnazjalisty”

Skip to content