Ogólnopolskie sukcesy historyczne naszych uczniów

W VI edycji  ogólnopolskiego konkursu historyczno-literackiego Pamięć nieustająca dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej  zostaliśmy kolejny raz wyróżnieni. Zespół recenzentów prac, któremu przewodniczył Romuald Karaś – reportażysta, literat, wydawca, prezes Stowarzyszenia im. Witolda Hulewicza przekazał do Jury konkursu wybór najlepszych prac spośród kilkuset  nadesłanych z całego kraju. Jury postanowiło nagrodzić  5 szkół, w tym po raz drugi Szkołę Podstawową nr 2 w  Mosinie za 12 nadesłanych prac. Jury doceniło aspekt badawczy prac,  opatrzenie  prac aparatem naukowym oraz dbałość o wysoką kulturę języka. W gronie laureatów w kategorii prac historyczno- literackich znalazły się Iga Lewandowska i Kasia Tomowiak za pracę Historia rodziny Tomowiaków, Zofia Mackowiak za pracę Zginęli, bo byli Polakiami, Julia Piątek Wojenna wyprawa Franciszka Kuśnierczaka. Wyróżnienie otrzymała praca Zuzanny Pelińskiej Najmroźniejsza pora życia Aleksandra Ostrowskiego, Aleksandry Walkowiak Wojenna historia mojej rodziny, Natalii Szajek Pamiętnik prapradziadka Stasia. Gala konkursowa odbędzie jesienią w  Warszawie.  Prace powstały pod opieką merytoryczną Beaty Buchwald i Beaty Mazur.

Skip to content