„Ocean to pikuś” Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

13 listopada odwiedził naszą szkołę pisarz mieszkający w sąsiedniej gminie Kórnik, pan Łukasz Wierzbicki. Jego książki „Dziadek i niedźwiadek”, „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”, „Przygoda niesłychana Benedykta i Jana” cieszą się w bibliotece szkolnej dużym powodzeniem. Są bardzo ciekawe, mają piękne ilustracje i ułatwiającą czytanie dużą czcionkę. Wśród książek dla dzieci wyróżnia je to, że są oparte na prawdziwych wydarzeniach. Może dlatego z zainteresowaniem czytają je również rodzice.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej SP i klas czwartych. Pisarz przedstawił na nim swoją ostatnio wydaną książkę pt. „Ocean to pikuś”.  Jest to opowieść o Aleksandrze Dobie, Polaku, który jako jedyny przepłynął kajakiem przez Atlantyk do Ameryki.

Dzięki aktorskim zdolnościom pana Łukasza Wierzbickiego oraz licznym rekwizytom dzieci uczestniczyły w spotkaniu z dużym zainteresowaniem. Pod koniec mogły zadawać pytania oraz kupić książki z autografem pisarza.

Barbara Siwczak

FOTORELACJA

Skip to content