Nasze wolontariuszki na Ogólnopolskim Dniu Seniora

Dnia 22 listopada w Mosińskim Ośrodku Kultury członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali Ogólnopolski Dzień Seniora.  Grupa wolontariuszek z naszej szkoły, pod opieką pani Beaty Buchwald i pani Anny Arlt-Stelmachowskiej, udała się do Mosińskiego Domu Kultury, aby pomóc
w organizacji spotkania. Nasze uczennice: Martyna Maciejewska, Julia Tabaka, Paulina Walczak, Martyna Wojciechowska, Zofia Zielińska zadbały o to,
aby na kolorowo przystrojonych stołach przybyłym gościom nie brakowało ciepłych napojów i pysznych ciast. Z kolei: Oliwia Garbarek, Zofia Pohl (klasa Vb), Iga Lewandowska, Katarzyna Tomowiak (klasa VIIc) oraz Daria Czerwińska ( klasa IIIb gimnazjum) uświetniły spotkanie swoimi występami. Pięknie zaśpiewane przez nasze uczennice piosenki oraz wyrecytowane wiersze dostarczyły Seniorom wielu wzruszeń. Na zakończenie występów Pani Dyrektor Alicja Trybus złożyła Seniorom życzenia i zaśpiewaliśmy 100 lat.

Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc w organizacji tego spotkania. Dwie godziny spędzone we wspaniałej, rodzinnej atmosferze, były dla nas cennym doświadczeniem.

Anna Arlt- Stelmachowska, Beata Buchwald

Skip to content