Nasze przygotowania do finału projektu bibliotecznego. Zachęcamy i polecamy!

26 kwietnia odbyły się eliminacje klasowe do projektu bibliotecznego. Jego celem było zachęcenie kolegów i koleżanek z klasy do czytania książek. Prace nad projektem rozpoczęły się w styczniu. Wówczas to dokonano podziału na grupy i uczniowie podjęli decyzję, jaką książkę chcą zaprezentować innym. Przez około 2 miesiące każda z grup pracowała nad swoim projektem. Uczniowie z klasy 6a okazali się bardzo kreatywni. Wszystkie grupy doskonale wywiązały się ze swoich zadań. W wyniku głosowania zostali wyłonieni zwycięzcy. Do kolejnego etapu przeszły dwie grupy. I miejsce zajęła grupa w składzie: Aleksandra Lange, Monika Lisiecka, Julia Baraniak i Mikołaj Miedziak. Zaprezentowali oni krótką scenkę z książki „Dziennik cwaniaczka”. II miejsce zajęli następujący uczniowie: Adam Wieczorek, Filip Czeladzki, Jakub Łącki i Mikołaj Duda. Ta grupa wybrała książkę pt. „Harry Potter. Kamień filozoficzny” i również przygotowała przedstawienie.   Z pewnością po tak interesującej i zachęcającej lekcji wszyscy uczniowie pobiegną do biblioteki, aby wypożyczyć książkę.

Maja Kilian klasa VIa

FILMIKI

Skip to content