Nasze babcie i nasi dziadkowie

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, przy nieocenionym wsparciu Wychowawców, uczniowie klas 4-8 własnoręcznie przygotowali kartki na Dzień Babci i Dzień Dziadka, by w ten sposób okazać wdzięczność i pamięć swoim babciom i dziadkom. Do środka nie zaglądaliśmy J, by przeczytać, jakie słowa prosto z serca na nie trafiły, ale jakie kartki powstały, możemy podpatrzeć na szkolnym Fb.

Niektórzy uczniowie kl. 4 b skorzystali propozycji, by napisać o swoich babciach i dziadkach, aby okazać, jak są to ważne osoby w ich życiu. Dzieci pisały o tym, że uwielbiają rozmawiać z dziadkami, wykonywać z nimi różne prace – w ogrodzie czy w kuchni, chodzić na spacery, oglądać zdjęcia, słuchać opowieści. To dziadkowie nauczyli ich wielu rzeczy – rysować, czytać, piec, hodować rośliny, majsterkować…

„Kocham moich dziadków, dlatego że są bardzo dobrymi ludźmi.”

„Cenię ich za to, że zawsze starają się mi pomóc i nigdy nie chcą, żebym była smutna. Cieszę się też dlatego, że prawie codziennie się odwiedzamy.”

„Kocham ich, ponieważ wszystko bez wyjątków rozumieją oraz we wszystkim mi pomagają. I… mnie rozpieszczają! (Chyba jak wszyscy dziadkowie.) To niesamowite, a jednak tak jest!”

Babcie i dziadkowie mogą być prawdziwym skarbem w życiu swoich wnuków. Pamiętajmy więc, by nie tylko w dniu ich święta okazać im troskę, odpowiedzieć miłością na ich bezwarunkową miłość.

GALERIA

opiekun SU

Anna Ciesielska

Skip to content