Nasza szkoła na konferencji ODN poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu

W dniu 18 listopada odbyła się konferencja przygotowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Pamiętamy”.
Uczestnikami konferencji było ponad 100 nauczycieli z całej Polski. Wysłuchaliśmy dwóch interesujących wykładów: prof. Zbigniewa Pilarczyka, który przedstawił losy powstańców wielkopolskich rozpatrywane na płaszczyźnie zarówno społeczno- politycznej, jak i prywatnej. Z kolei dr Michał Krzyżaniak zapoznał uczestników konferencji z wykładem poświęconym „Udziałowi Wielkopolan w wojnie polsko- bolszewickiej 1919-1920”.
Podczas konferencji przedstawiono również działania wielkopolskich szkół kultywujących pamięć o Powstaniu Wielkopolskim. Wśród czterech szkół z Wielkopolski, które zostały poproszone o zaprezentowanie swoich autorskich pomysłów na upamiętnienie Powstania, znalazła się nasza szkoła. Było to dla naszej szkoły duże wyróżnienie, a przygotowana prezentacja multimedialna wzbudziła słowa uznania uczestników konferencji. W załączeniu prezentacja.

Beata Buchwald

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

Skip to content