Nasza eko-choinka!

Zapewne wszyscy potwierdzą, że nie ma świąt bez choinki. Wszystko zaczęło się od tego, kiedy sala historyczna została wyposażona w nową tablicę do pisania. Była ona zapakowana w wielki karton. Klasa 5c wpadła na pomysł zrobienia eko choinki z kartonu. Taki wielki kawał papieru miałby się zmarnować? Zamiast wycinać drzewko w lesie lub na plantacji postanowiliśmy zrobić własną choinkę. Prace odbywały się podczas lekcji wychowawczych oraz po zajęciach.

Najpierw trzeba było narysować i wyciąć wzory choinki. Tym zajęła się nasza wychowawczyni – pani Beata Mazur. Następną czynnością było pokolorowanie pastelami wyciętego wzoru. Uczniowie klasy wybrudzili się trochę przy tym plastycznym zadaniu. Później trzeba było naciąć szablony i nałożyć je na siebie. W taki sposób uzyskaliśmy efekt 3D. Pani Mazur poprosiła aby każdy przygotował ozdobę choinkową. Sala została ozdobiona a choinka stała się głównym punktem zainteresowania  całej szkoły.

Wszyscy są zachwyceni piękną, kartonową choinką. Klasa 5c jest dumna ze swojego dzieła i z tego, że ocaliła jedno zielone drzewko w te święta.

Tekst: Urszula Lachowicz 5c

Zdjęcia: Beata Mazur

Skip to content