„Na ratunek” – bajka ekologiczna

22 września odbędzie się w naszej szkole festyn ekologiczny. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, że musimy zadbać o środowisko naturalne, jeżeli zależy nam na tym, aby następne pokolenia mogły bez obawy o własne  zdrowie spokojnie żyć na naszej planecie.

Dbałość o środowisko to między innymi troska o pszczoły. Te pożyteczne owady zapylają 78 procent roślin na naszej planecie. Niestety pszczoły masowo giną. Tylko w naszym kraju co minutę ginie 105 pszczół. Jeżeli chcemy przetrwać, musimy ratować te pożyteczne owady.

Z myślą o pszczołach i ich ratowaniu napisałam bajkę  pt. „Na ratunek”. Zachęcam do jej przeczytania. Być może opowiadanie to zainspiruje Was do napisania własnego utworu i nadesłania go na konkurs ekologiczny: „Możemy być eko”  (regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły). Konkurs trwa, a ja czekam na Wasze opowiadania bądź wiersze, które można przesyłać na adres: glos.gimnazjalisty@wp.pl

Tymczasem zapraszam  do lektury  bajki pt. „Na ratunek”, której tekst znajduje się poniżej.

Wiesława Szubarga  „Na ratunek” – bajka ekologiczna

Skip to content